O nás

Jmenuji se Martina Švábová a pocházím z myslivecké rodiny. I přes tuto skutečnost byli psi v naší rodině dříve pouze jako domácí mazlíčci, a kromě klasického výcviku poslušnosti se s nimi nijak nepracovalo. Po tom, co nás opustil náš poslední pes, rhodéský ridgeback Dareck, dlouze jsme přemýšleli, která rasa by pro naši rodinu mohla být vhodná. Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli právě pro pejska flat coated reatrievera. Tato rasa slibovala jak skvělého rodinné společníka, tak i dobrého pracovního psa. Netrvalo dlouho a vyhlédli jsme si chovatelskou stanici Čerešňa Lipov, která měla plánovaná štěňátka po exteriérově i pracovně nadaných rodičích.

A tak se v červenci 2018 naše rodina rozrostla o dalšího člena – černého pejska Art of Life Čerešňa Lipov, kterému jsme začali říkat Archie. Bylo již od začátku jasné, že pejska chceme aktivně využívat v myslivecké praxi, a proto bude nutný lovecký výcvik. Tohoto úkolu jsem se zhostila já a od té doby je z nás nerozlučná dvojka.

Díky Archiemu jsem se aktivně začala věnovat lovecké kynologii a poprvé se účastnila výstavy. V současné době jsme spolu prošli OVVR, KPZ, KZVP, KLZ a pár výstav. Již od prvních pracovních zkoušek v říjnu 2019 je Archie aktivně využíván v myslivecké praxi, kde se tolik projevuje jeho chuť do práce a temperament. Zejména se jedná o hony na drobnou zvěř a kachny, kde vždy předvádí svoji neúnavnost. Společně také působíme v místním mysliveckém spolku Trpín-Hartmanice, což pro nás znamená každodenní navštěvování honitby a případné dosledy především spárkaté zvěře.